Szlak TeH2O z nominacją do World Travel Awards 2016!

2016-03-30 15:43
Po wielkim sukcesie, którym okazało się być zdobycie wyróżnienia „Zrównoważonej Turystyki Kulturowej” przyznanego przez Europejską Sieć Turystyki Kulturowej (ECTN) w 2015 roku, Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy ponownie znalazł się na tapecie światowych środowisk profesjonalistów z branży turystycznej oraz podróżniczej.

Tym razem bydgoski tematyczny szlak przemysłowy został nominowany do jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie turystyki – World Travel Awards w kategorii Europejski Wiodący Projekt Rozwoju Turystyki (Europe’s Leading Tourism Development Project), w której znalazły się również tak znamienite projekty, jak: greckie Costa Navarino i portugalskie chodniki nad rzeką Paiva - Passadiços do Paiva (Arouca UNESCO Global Geopark).

Konkurs World Travel Awards obchodzi w tym roku swoje 23-lecie i uznawany jest za najważniejsze wyróżnienie w obszarze turystyki. Pierwsza edycja odbyła się w roku 1993 i po dzień dzisiejszy upowszechnia, nagradza i celebruje znaczące osiągnięcia we wszystkich sektorach światowego przemysłu turystycznego. Rokrocznie w jury konkursu zasiadają przedstawiciele branży turystycznej z prawie 200 krajów świata, co stanowi o najwyższej klasie wyróżnienia, o jakie ubiegać się może produkt turystyczny.

Najlepsze regionalne produkty turystyczne Europy wybierać można spośród 98 kategorii do 17 lipca br. oddając swój cenny głos: TUTAJ.

Załączniki