Trzy żywioły!

Trasa: Exploseum - Wieża Ciśnień - Hala Pomp - Stara Gazownia - Fabryka Obrabiarek do Drewna (ok. 7 godzin),  środek komunikacji:  SAMOCHÓD 
 
Woda, ogień, ziemia - te trzy żywioły miały ogromny wpływ na bydgoski przemysł. Trasę zaczyna Ogień. W Exploseum, w budynkach Fabryki Dynamiki z czasów II wojny światowej, poznamy historię Nobla, jego wynalazku i oczywiście samej DAG Fabrik Bromberg. Ogień gasi Woda, udajemy się więc do Muzeum Wodociągów, by poznać historię 2 miejsc, gdzie udało się ten żywioł okiełznać - Halę Pomp i Wieżę Ciśnień. A na koniec Ziemia i jego dwa bogactwa. Najpierw odkryjemy tajemnice Starej Gazowni z XIX wieku. A na koniec zaglądamy do Fabryki Obrabiarek do Drewna, gdzie nawet 100-letnie maszyny nadal pracują!
 
Uwagi: Zwiedzanie na trasie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Koszt przewodnika to 450 zł dla grupy polskojęzycznej i 700 zł  dla grupy w j. angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Koszt biletów wstępu: ok. 20 zł na osobę. Organizator może zapewnić transport za dodatkową opłatą.
 
Organizator:
Biuro Turystyki, Szkoleń i Konferencji Visite.pl Daria Kieraszewicz
mail: daria@visite.pl
kom: 607-566-388